UCHWAŁA NR XXIII/126/2001 Rady Gminy i Miasta Mirosławiec z dnia 28 czerwca 2001 r. w sprawie zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta w rejonie ul. Wolności
jakiego organu | Rady Miejskiej |
---|---|
z dnia | |
w sprawie | zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta w rejonie ul. Wolności |
status uchwały | obowiązująca |
UCHWAŁA NR XXIII/126/2001
Rady Gminy i Miasta Mirosławiec
z dnia 28 czerwca 2001 r.
w sprawie zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta w rejonie ul. Wolności
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 1996 r. nr 13 poz.74 ze zmian.) oraz art. 8 ust.1 i 2 i art. 26 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U. z 1999 r. nr 15 poz. 139 ze zmian.) a także uchwały nr XIV/81/96 Rady Gminy i Miasta wMirosławcu z dnia 24 kwietnia 1996 r. w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Mirosławiec, Rada Gminy i Miasta w Mirosławcu uchwala co następuje:
§ 1.
1. Uchwala się zmianę miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Mirosławiec, zwaną dalej zmianą planu.
2. Zmiana planu obejmuje obszar działek budowlanych nr 457÷460, 467÷471 o łącznej powierzchni 0,6332 ha, oznaczony na rysunku zmiany planu w skali 1:500, zwany dalej rysunkiem, który stanowi załącznik nr 1 do uchwały.
§ 2. Na obszarze objętym zmianą planu ustala się następujące przeznaczenie terenów:
1) tereny mieszkaniowo-usługowe, oznaczone na rysunku - Mu
2) tereny usług, oznaczone na rysunku - U
3) tereny pieszo-jezdne komunikacji publicznej i miejsc postojowych, oznaczenie na rysunku - K1
4) tereny kołowej komunikacji publicznej, oznaczenie na rysunku - K2
5) tereny publicznych przejść pieszych, oznaczenie na rysunku - K3
6) tereny pieszo-jezdne komunikacji prywatnej, mogącej stanowić współwłasność użytkowników lub drogę służebną, oznaczenie na rysunku - K4
7) pozostałe tereny, stanowiące poszerzenie pasa drogowego ul. Wolności
§ 3. Ustala się następujące rozgraniczenia terenów, o których mowa w § 2:
1) linie rozgraniczające przestrzeń publiczną stanowią rozgraniczenia obowiązujące,
2) minimalna ilość działek budowlanych może wynosić osiem przy zachowaniu następującej zasady łączenia terenów oznaczonych na rysunku cyframi:
a) 1 i 2
b) 3 i 4
3) maksymalna ilość działek może wynosić jedenaście, z prawem do podziału terenu oznaczonego na rysunku cyframi 6 i 7 na cztery działki budowlane
4) teren oznaczony na rysunku cyfrą 1 może być włączony do jednej z sąsiednich działek.
§ 4.
1. Dla terenów mieszkaniowo-usługowych (Mu) ustala się zabudowę tworzącą pierzeję ul. Wolności z usługami w parterze budynków.
2. Budynki zlokalizowane wzdłuż ul. Wolności muszą spełniać następujące warunki:
1) budynek zlokalizowany na działce oznaczonej na rysunku cyfrą 2, musi posiadać rzędną okapu -114,99 m n.p.m oraz kalenicy - 120,50 m n.p.m, takie same jak w istniejącym budynku nr 19;
2) budynek zlokalizowany na działce oznaczonej na rysunku cyfrą 8 w części bryły graniczącej z przejściem pieszym musi posiadać rzędną okapu - 117-98 m n.p.m i kalenicy 122,43 m n.p.m, takie same jak w istniejącym budynku nr 5;
3) budynek zlokalizowany na działce oznaczonej na rysunku cyfra 7 musi posiadać taką samą wysokość kalenicy jak istniejący budynek nr 5 tzn rzędną - 122,43 m n.p.m;
4) budynki zlokalizowane na działkach oznaczonych na rysunku cyframi 5 i 6 muszą posiadać jednakową wysokość kalenicy, nie wyższą niż 122,43 m n.p.m lecz wyższą niż 120,50 m n.p.m.;
5) budynki zlokalizowane na działkach oznaczonych na rysunku cyframi 3 i 4 mogą posiadać wysokość kalenicy nie niższą niż 120,50 m n.p.m i nie wyższą niż 122,43 m n.p.m;
3. W każdym budynku zlokalizowanym wzdłuż ul.Wolności partie wejściowe winny być usytuowane na poziome terenu oraz mieć zapewniony dostęp na teren działki w formie przejścia bramowego lub klatki przelotowej. Przejścia oznaczono na rysunku symbolem literowym "p".
4. Poziom posadowienia parteru winien być dostosowany do rzędnej chodnika w ulicy Wolności i wynosić nie więcej niż:
1) dla działki oznaczonej na rysunku cyfrą 2 - 111,61 m n.p.m
2) dla działki oznaczonej na rysunku cyfrą 3 - 111,62 m n.p.m
3) dla działki oznaczonej na rysunku cyfrą 4 - 111,65 m n.p.m
4) dla działki oznaczonej na rysunku cyfrą 5 - 111,67 m n.p.m
5) dla działki oznaczonej na rysunku cyfrą 6 - 111,73 m n.p.m
6) dla działki oznaczonej na rysunku cyfrą 7 - 111,75 m n.p.m
7) dla działki oznaczonej na rysunku cyfrą 8 - 111,75 m n.p.m
5. Budynki zlokalizowane na działkach oznaczonych na rysunkach cyframi 5 i 6 winny posiadać narożnikowe kształtowanie bryły budynku od strony ciągu pieszego i akcent urbanistyczny wyrażony w formie lub w detalu architektonicznym.
6. Budynek zlokalizowany na działce oznaczonej na rysunku cyfrą 8 winien w formie i detalu nawiązywać do istniejącego budynku przy ul. Wolności 5.
7. Każdy z zespołów budynków na działkach oznaczonych na rysunku cyframi 2÷5 i 6÷8 musi posiadać jednorodne materiałowo pokrycie dachówkowe, z wyłączeniem papy dachówkowej oraz jednakowy kolor pokrycia w obydwu zespołach tworzących pierzeję ulicy.
8. We wszystkich budynkach tworzących pierzeje ulicy Wolności ustala się zakaz stosowania w północnej połaci dachowej - okien połaciowych, a w elewacji - okien z niesymetrycznym podziałem.
9. Usługi lokalizowane w budynkach winny mieć charakter usług konsumpcyjnych, głównie z zakresu handlu detalicznego, usług bytowych np. fryzjerstwo, zegarmistrzostwo itp.
10. Dopuszcza się lokalizowanie budynków tylko usługowych, pod warunkiem zachowania formy architektonicznej zgodnej z niniejszą uchwałą.
11. Na działkach oznaczonych na rysunku cyframi 2,3,4,5 i 6 dopuszcza się sytuowanie raży, w miejscach oznaczonych na rysunku literą "g"
12. Na działkach oznaczonych na rysunku cyframi 7 i 8 dopuszcza się usytuowanie jednokondygnacyjnych budynków usługowych z dachem stromym, o nachyleniu połaci nie mniejszym niż 30°, równym dla całej pierzei kształtującej zabudowę wzdłuż komunikacji kołowej oznaczonej K2, w tym również garaży.
13. Na wszystkich działkach dopuszcza się zabudowanie maksymalne 50% powierzchni działki.
14. Dla działki oznaczonej na rysunku cyfrą 9 ustala się zakaz jakiejkolwiek nowej zabudowy. Istniejące budynki mogą być modernizowane z przeznaczeniem na funkcję zgodnie z niniejszą uchwałą, pod warunkiem zmniejszenia ich powierzchni zabudowy. W parterze budynku mieszkalnego wskazane jest zlokalizowanie usług, pod warunkiem zachowania formy zewnętrznej piętra i poddasza.
15. Ustalona linia rozgraniczająca ul. Wolności, z zastrzeżeniem ust. 16 stanowi obowiązującą linię zabudowy. W pasie drogowym ul. Wolności mogą być zrealizowane tylko okapy budynków.
16. Dla działki oznaczonej na rysunku cyfrą 5 obowiązuje linia zabudowy oznaczona na rysunku, odsunięta 2,0 m od linii rozgraniczającej ul. Wolności. Poza obowiązującą linią w pasie 2,0 m mogą znajdować się okapy, zadaszenia, ryzality, wykusze i niezabudowane stopnie.
17. Na wszystkich działkach mieszkaniowo-usługowych ustala się zakaz prowadzenia działalności produkcyjnej zwyczajowo nie umieszczanej w budynkach mieszkalnych np. warsztaty mechaniczne, obsługi samochodów itp.
§ 5.
1. Dla terenów usługowych (U) ustala się na każdej działce budowlanej lokalizację jednego budynku usługowego z prawem do usytuowania również funkcji mieszkalnej.
2. Budynki, o których mowa w ust. 1 mogą mieć wysokość III kondygnacji w tym poddasze użytkowe o nachyleniu połaci dachowych nie mniejszych niż 35°.
3. Budynki, o których mowa w ust. 1 mogą być przeznaczone na funkcje usługowe, w tym również produkcyjne np. krawiectwo.
§ 6.
1. Obsługę komunikacyjną terenu zapewnia droga publiczna łącząca ul. Wolności z ul. Zamkową obejmująca teren pieszo-jezdny, bez wyodrębnionej jezdni, oznaczony na rysunkuK1 oraz teren komunikacji kołowej z przekrojem ulicznym oznaczony na rysunku K2.
2. Dla terenu pieszo-jezdnego (K1) ustala się następujące warunki zagospodarowania:
1) zakaz wprowadzania przekroju ulicznego i zróżnicowania poziomów na całej przestrzeni poprzez uskoki terenu, schody itp;
2) zróżnicowanie funkcji nawierzchni (piesza, jezdna, postój) poprzez zastosowanie innego materiału lub koloru nawierzchni;
3) wprowadzenie niskich form małej architektury i parkowych lamp oświetleniowych, z zachowaniem nie utrudnionego przejazdu do terenu K2 i miejsc postojowych oznaczonych na rynku symbolem literowym "mp";
3. Dla terenu komunikacji kołowej (K2) ustala się jezdnię o dwóch pasach ruchu i szerokości 6,0 m oraz linie rozgraniczające 10,0 - 12,0 m zgodnie z wymiarowaniem oznaczonym na rysunku.
4. Droga publiczna, o której mowa w ust. 1 musi być zrealizowana na podstawie jednego pozwolenia na budowę.
§ 7. Obowiązują oznaczone na rysunku :
1) linie podziału obowiązujące, oznaczone na rysunku linię ciągłą;
2) linie podziału obowiązujące, oznaczone na rysunku linią przerywaną, jako podziały dopuszczalne, wynikające z ustaleń § 3 pkt 2 i 4.
3) nieprzekraczalne linie zabudowy;
4) obowiązujące linie zabudowy.
§ 8.
1. Dla wszystkich terenów przeznaczonych pod zabudowę ustala się uzbrojenie techniczne z sieci miejskich, w zakresie:
1) zaopatrzenia w wodę,
2) zasilenia elektroenergetycznego,
3) telekomunikacji,
4) odprowadzenia wód opadowych,
5) odprowadzenia ścieków sanitarnych.
2. Uzbrojenie techniczne, o którym mowa w ust. 1pkt 1,2,3,4 zapewniają sieci zlokalizowane w pasie drogowym ul. Wolności.
3. Odprowadzenie ścieków sanitarnych zapewnia kolektor 200, zlokalizowany w pasie drogi publicznej, oznaczonej na rysunku K1 i K2.
4. Usuwanie odpadów zapewnia miejski system gromadzenia odpadów.
5. W zakresie zaopatrzenia w ciepło ustala się indywidualne systemy grzewcze, z wyłączeniem kotłowni węglowych oraz paliw i urządzeń do ich spalania, które nie spełniają warunków ochrony środowiska.
6. Tereny komunikacji, o których mowa w § 2 pkt 3,4,5,6 i 7 stanowią przestrzeń dla realizacji uzbrojenia technicznego.
7. Awaryjne zaopatrzenie ludności w wodę pitną wg programu funkcjonowania publicznych urządzeń zaopatrzenia w wodę w warunkach specjalnych dla miasta Mirosławca.
§ 9. Ustala się stawkę 0% służącą naliczeniu opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości, których wartość wzrosła na podstawie niniejszej ustawy.
§ 10. Zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych zmienia się przeznaczenie gruntów rolnych - RVIb, o pow. 0,0676 ha oraz RV - 0,0705 ha, na cele określone w niniejszej uchwale.
§ 11. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy i Miasta w Mirosławcu.
§ 12. Na obszarze objętym niniejszą uchwałą tracą moc ustalenia uchwały nr III/12/88 Rady Narodowej Miasta i Gminy w Mirosławcu z dnia 18 listopada 1988 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta (dz.U.Woj.Pilskiego nr 3 z 20.01.1989 r.)
§ 13. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.